گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
گردشگری

 

 

گردشگری در یونان

صنعت گردشگری یونان پس از گذر از یک دوره نزول، هم اکنون تقریبا سالانه دو برابر بیش ازجمعیت کشورش پذیرای گردشگران خارجی است. صنعت گردشگری این کشوردر سال گذشته میلادی با سرعتی دو تا سه برابر بیش از کشورهایی چون اسپانیا، ایتالیا، پرتغال و فرانسه رشد کرده است.صنعت گردشگری یونان در حالی امسال در انتظار جذب بیشتر گردشگر است که با بروز ناآرامی ها و شورش‌ها در سال 2008 گردشگری این کشور اروپایی با چالش جدی مواجه شده بود.

برای کشوری همچون یونان که رکود اقتصادی را تجربه می‌کند و وابسته به وام‌های فوری است و به ظاهر همواره درگیر فساد مالی است، صنعت گردشگری نقشی حیاتی ایفا می‌کند.در سال 2015 میلادی رکورد 23.5 میلیون گردشگر از یونان دیدن کردند که با درآمد مستقیم 14.2 میلیارد یورو همراه بود که این رقم 24 درصد از تولید ناخالص ملی یونان را به خود اختصاص داد.در سال 2010 و همزمان با آغاز بحران بدهی‌های یونان، مجموع درآمدهای گردشگری این کشور به 10 میلیارد یورو رسید که 15 درصد از تولید ناخالص ملی این کشور را تشکیل می‌داد.

سازمان گردشگری یونان یک سال پررونق دیگر برای گردشگری پیش‌بینی می‌کند، صنعتی که سال‌هاست یکی از مهمترین بخش‌های اقتصاد و اشغال‌زایی در یونان است و امیدوار است تعداد گردشگران خارجی به 27 میلیون نفر در سال برسد که در واقع بیش از دو برابر جمعیت یونان است. سازمان گردشگری یونان امیدوار است این کشور بتواند در سال 2016 میلادی 1.5 میلیون نفر گردشگر بیشتر جذب کند این امر منجر به 800 میلیون یورو درآمد مستقیم بیشتر خواهد شد.

بخش قابل توجهی از رونق گردشگری در یونان وابسته به شرایط امن در این کشور است، در حالی که گردشگران از ترس حملات تروریستی کمتر به دیگر مقاصد چون مصر، ترکیه و تونس سفر می‌کنند (کشورهایی که وابستگی اقتصادی فراوانی به گردشگری دارند و با نزول این صنعت زیان‌های بی‌شماری دیده‌اند) اما ورود گردشگر به یونان افزایش یافته است. براساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد، در سال 2015 یونان به لحاظ تعداد ورود گردشگران خارجی در رده هشتم  اروپا قرار داشته است.  از هر 5 شغل در یونان یک شغل مربوط به صنعت گردشگری است و این در حالی است که نرخ بیکاری در یونان حدود 25 درصد و نرخ بیکاری در میان جوانان نیز 67 درصد اعلام شده است.

 

 

 

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران