گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > استاد دانشگاه آتن یونان: ایران الگو و نماد وحدت در جهان اسلام است


  چاپ        ارسال به دوست

استاد دانشگاه آتن یونان: ایران الگو و نماد وحدت در جهان اسلام است

 

استاد دانشگاه آتن یونان:

ایران الگو و نماد وحدت در جهان اسلام است

     استاد مطالعات اسلامی دانشگاه آتن یونان با گرامیداشت ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام (ص) و هفته وحدت، ایران اسلامی را الگو و نماد بسیار خوب وحدت اقوام و مذاهب در جهان اسلام دانست. دکتر 'آیتین بستانزی' روز دوشنبه درهمایش وحدت اسلامی که با حضور ائمه جمعه و علما و روحانیون شیعه و اهل سنت و نیز مسئولان منطقه گنبدکاووس در مسجد آخوند طلابی این شهرستان برگزار شد، گفت: تعمیق و بالندگی اسلام در ایران در دوران جمهوری اسلامی به برکت رهبری انقلاب و تلاش علما و روحانیون بزرگ است.

     وی باتبریک ولادت نبی مکرم اسلام (ص)، افزود: ولادت این پیامبر الهی یکی از عوامل وحدت و صمیمیت درامت اسلام است و همین عامل سبب شده تا من از هزاران کیلومتر دورتر به ایران و استان گلستان بیایم.
دکتر بستانزی با تجلیل از برگزاری آیین های بزرگداشت هفته وحدت در ایران، اضافه کرد: اگرچه برنامه های بزرگداشت هفته وحدت در کشورهای اروپایی بویژه شبه جزیره بالکان و شمال یونان که اقلیت مسلمان دارند نیز برگزار می شود اما آیین هایی که در جمهوری اسلامی برگزار می شود، بسیار بزرگ و باشکوه است.

     وی تصریح کرد: من قطعا این شکوه و عظمت جشن های هفته وحدت را به مسلمانان کشور یونان منتقل می کنم و البته دیگر اندیشمندان، محققان و دانشگاهیان نیز که به کشور ایران سفر می کنند باید با تمسک به وحدت و صمیمیت بین اقوام و مذاهب جمهوری اسلامی، آن را به مردم کشورهای خود منتقل کنند.

     استاد مطالعات اسلامی دانشگاه آتن یونان همچنین با اشاره به تاریخ و عظمت کشور ایران و نیز منطقه استان گلستان و نام بردن از بزرگانی چون جرجانی، ابن سینا، مختومقلی فراغی، اظهار داشت: داشتن چنین بزرگان و مشاهیری در کنار رهبری بزرگ مثل آیت الله خامنه ای و دیگر علما و روحانیون بزرگ اسلامی، برای ملت ایران یک افتخار است. دکتر بستانزی افزود: قطعا این عوامل نقش مهمی در رشد و گسترش دین اسلام و قرآن در جمهوری اسلامی داشته و کشورهای اسلامی دیگر باید ایران را الگوی خود در این زمینه قرار دهند.وی گفت: مردم ایران نیز باید به خود افتخار کنند که در چنین کشوری زندگی می کنند اگرچه مسلمانان ساکن در دیگر کشورهای اروپایی نیز دارای مسجد و مدارس علوم دینی هستند و امورات زندگی فردی و اجتماعی خود را براساس موازین اسلامی انجام می دهند اما واقعا ما از داشتن علمای بزرگ اسلامی محروم هستیم./ف

منبع: ایرنا 13 آذر 96


٠٥:٤٣ - 1396/09/14    /    شماره : ٤٨٩٤٧٥    /    تعداد نمایش : ١٠٧



خروج




اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران