گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دیدگاه استاد دانشگاه یونان در خصوص توسعه صنعت گردشگری ایران


  چاپ        ارسال به دوست

دیدگاه استاد دانشگاه یونان در خصوص توسعه صنعت گردشگری ایران

 

دیدگاه استاد دانشگاه یونان

در خصوص توسعه صنعت گردشگری ایران

      دکتر گیانوپولوس(Giannopoulos) در سمیناری که با عنوان'بازاریابی مقاصد گردشگری' در پردیس بین الملل دانشگاه شیراز برگزار شد، افزود: «با توجه به اینکه در حوزه گردشگری هر کشوری ویژگی های خاص خود را دارد از این رو توجه به فرهنگ و تاریخ برای ایجاد مقاصد گردشگری بسیار مهم است».

      وی، بیان کرد: «70 درصد از گردشگران دنیا فقط از 10 کشور دیدن می کنند و این 10 کشور، 60 درصد از سود کل گردشگری جهان را در اختیار دارند به همین سبب رقابت برای جذب گردشگر و ایجاد مقصد های گردشگری بسیار جدی است».

** صنعت گردشگری برای 700 هزار یونانی ایجاد اشتغال کرده است

      رئیس دانشگاه BCAیونان و دبیر سازمان کارآفرینان جوان این کشور نیز در این سمینار بیان داشت: «در سال 2009 تقریبا 10 میلیون گردشگر از مناطق مختلف یونان بازدید کردند و با اجرای برنامه های راهبردی این رقم در سال 2017 به 33 میلیون نفر رسید». دکتر داسکالاکیس (Daskalakis) اظهار کرد: «براساس برنامه ریزی های انجام شده، به دنبال آن هستیم که در سال 2020 بیش از 40 میلیون گردشگر به کشور یونان جذب کنیم».

     عضو اتاق بازرگانی یونان ادامه داد: «هم اکنون 25 درصد از سود اقتصادی این کشور از طریق گردشگری به دست می آید و صنعت توریسم توانسته است برای 700 هزار یونانی شغل ایجاد کند. رئیس دانشگاه BCAیونان بیان کرد: «بیشترین گردشگران یونان از سه کشور چین، روسیه و آلمان هستند و برهمین اساس مطالعات دقیقی صورت گرفته که متناسب با نیازهای فرهنگی این گردشگران، جشنواره های جدیدی برگزار شود. داسکالاکیس افزود: «در کنار مزایا و فرصت های فراوان گردشگری، باید به معایب و تهدیدهای آن نیز توجه داشت و به گونه ای برنامه ریزی کرد که با کمترین مشکلات مواجه شویم».

**زمینه انتقال تجارب در عرصه گردشگری مهیاست

      سرپرست دانشگاه شیراز هم در این گردهمایی اظهار داشت: ارتباطات بین المللی دانشگاه شیراز با کشورهای مختلف از جمله ایتالیا و یونان می تواند، شرایط و زمینه ای را مهیا کند که تجربیات موفق در زمینه گردشگری و جذب توریسم به اشتراک گذاشته شود. ابراهیم گشتاسبی راد افزود: طبیعت زیبای فارس برای گردشگران خارجی بسیار جذاب و دیدنی است و به همین سبب امیدواریم با فعالیت های دانش بنیان و کوشش دانشگاهیان ،زمینه جذب هر چه بیشتر گردشگر به این استان فراهم شود./ف

منبع: ایرنا 12 آذر 96


٠٥:٣٧ - 1396/09/14    /    شماره : ٤٨٩٤٧٢    /    تعداد نمایش : ٥٠خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران